Bjerringbro Idræts- & Kulturcenter forbereder sig på en aften med spændende indsigter, når tidligere drabschef Jens Møller Jensen kommer forbi med foredraget "Opklaret" den 23. september 2026. Her vil han dele indblik i nogle af Danmarks mest kendte kriminalsager.
Deltagerne får mulighed for at dykke ned i efterforskningens verden, med historier om ubådssagen, København terrorangrebene og andre komplekse sager, der krævede både erfaring og nervestyrke.
Aftenen starter klokken 19.00, men der er også mulighed for at nyde en middag fra klokken 17.00. Billetter koster 348 kr. med spisning og 199 kr. uden. For mere information og køb af billetter, henvises der til det direkte link via Facebook-opslaget.