Der er spændende oplevelser i vente for både filmelskere og aspirerende tryllekunstnere i Bjerringbro denne weekend. Tag med på et filmisk eventyr og udforsk den magiske verden med en trylleworkshop i det lokale bibliotek.
Fredag eftermiddag kan du opleve filmens magi med "Minions & Monstre" i Bjerringbro Biograf. Den nyeste animation fra Illumination løfter sløret for, hvordan de elskede Minions blev Hollywood-stjerner og deres eventyrlige rejse for at redde verden fra kaos.
Tidspunkt: Fredag 3. juli 2026, kl. 14:00
Sted: Bjerringbro Biograf, Realskolevej 10, 8850 Bjerringbro
Lørdag middag åbner Henrik Christensen dørene til sit Trylleakademi i Gudenåhuset. Efter et trylleshow vil deltagerne få mulighed for at lære mindst 8 fantastiske tryllenumre samt modtage rekvisitter og et flot diplom. En fantastisk chance for børn fra 7 år og opefter at dykke ned i magiens verden.
Tidspunkt: Lørdag 4. juli 2026, kl. 12:00
Sted: Gudenåhuset - Bjerringbro Bibliotek & Kulturhus, Realskolevej 12, 8850 Bjerringbro
Entré: Gratis billetter (tilmelding nødvendig)
Opret din begivenhed her for at få dine arrangementer vist.
Vi tager forbehold for, at oplysningerne om begivenhederne kan have ændret sig siden, vi skrev artiklen. Tjek begivenheden inden du tager afsted.